Alanud on ligi kolm aastat kestev rahvusvaheline projekt SHIPMARTECH (”Upgrading and Harmonization of Maritime Engineering Master’s Level Courses“), mille eesmärgiks on meretehnika ja laevaehituse magistriõppe kvaliteedi tõstmine. Selleks uuendatakse, arendatakse ja ühtlustatakse ainekursusi ning edendatakse õppejõudude inseneripedagoogika ja e-õppe alaseid teadmisi ja oskusi.

Projekti tulemusena tekib nelja partnerülikooli koostöös ühtsetel alustel uuendatud, e-õppetoega varustatud ingliskeelsete ainekursuste (20 ainet/122 EAP) komplekt meretehnika ja (väike)laevaehituse magistriõppe üliõpilastele.

Jaanuari keskel peeti projekti avaüritus, mis olude sunnil tuli viia läbi MS Teamsis. Ülikooli inseneripedagoogika keskuse juhataja Tiia Rüütmanni juhtimisel toimus seminar inseneripedagoogikast ja Sille Paas haridustehnoloogia keskusest andis ülevaate e-õppe arendamist TalTechis. Õppejõudude valdkondlikud teemarühmad tutvustasid ja võrdlesid olemasolevaid ainekursusi ning alustasid ettevalmistusi kursuste arendusvajaduste analüüsi läbiviimiseks. Analüüs  valmib märtsi lõpuks, seejärel saab asuda kursuste praktilise uuendamise kallale.

2021. aastal on kavas veel kaks koolitus- ja arenduskohtumist partnerite juures või taas Teamsis.

Projekti SHIPMARTECH koordineerib Tallinna Tehnikaülikooli Eesti Mereakadeemia Meremajanduse keskus, osalevad Napoli Federico II Ülikool Itaaliast, Zagrebi Ülikool Horvaatiast ja Egeuse Ülikool Kreekast.
Projekti elluviimist toetab Euroopa Liidu haridus-, koolitus-, noorte- ja spordiprogramm Erasmus+.
Lisainfo: Tõnis Tõns

Erasmus + eestikeelne väike